Харчуємся правильно і смачно

Сьогодні здорове і правильне хавчування викликає багато дискусій...
Ми хочемо Вам запропонувати рекомендації американського лікаря, який не тільки на словах, а й своїми справами доводив, що правий в своїх порадах і методах лікування, перевірши все на самому собі. Отож, не полінуйтесь, дочитайте до кінця.

 

Трошки біографії з життя цього знаменитого лікаря. 
Вільям Хей, лікар із Нью-Йорка, став одним із перших ідеологів роздільного харчування, розробивши в 20-х роках минулого століття дієту, засновану на сумісності продуктів. Його методика схуднення дозволяла отримати модний на той час «субтильний силует». 

Вільям Говард Хей закінчив у Нью-Йорку медичний інститут і працював лікарем загального напрямку. Дієту роздільного харчування він розробив в 1904 році для самого себе. На той час доктор Хей важив трохи більше 100 кг і страждав від гломерулонефриту – серйозного захворювання нирок. Він вирішив самостійно взятися за своє здоров’я. Важливим було те, що йому не можна було їсти продукти, які в процесі перетравлювання давали кислоту. Багато прочитавши літератури на відповідну тематику, і поспілкувавшись зі справжніми гуру дієтології, вивчивши наукові роботи про вплив раціону на стан здоров'я, Хей зробив наступні висновки – важливим є не тільки те, що ми їмо, але і те, з чим ми його їмо.

Це стало основою концепції роздільного харчування. На основі прочитаного, Хей склав для себе спеціальний режим харчування. Він виключає одночасне вживання в їжу продуктів, що вимагають різного середовища перетравлення. Так, на його думку, вуглеводи потребують лужного середовища, а жири – кислого. Дотримуючись нового способу харчування, Хей зміг за три місяці позбавиться від 23 кг і помітно покращити своє здоров'я.

Всі свої досягнення в сфері дієтології та принципи харчування доктор Хей описав у кількох книгах (Weight Control, Health Via Food), які отримали широку популярність. Найвідомішим послідовником його дієти в той час був знаменитий художник-авангардист Мен Рей.
Критики концепції роздільного харчування вказують на те, що Хей недооцінював універсальність шлунково-кишкового тракту людини. 

Правила при вживанні їжі та схуднення Вільяма Хея
Вуглеводи не можна поєднувати з кислими фруктами і білками. Продукти, які підвищують рівень кислотності в крові (молоко, салати, фрукти, овочі), у раціоні харчування повинні перевищувати в чотири рази масу їжі, що підвищує кислотність шлункового соку (всі вуглеводи, всі тваринні білки, цитрусові та більшість горіхів).
Фрукти, овочі та салати – основа харчування. Вуглеводи, жири і білки необхідно їсти в невеликих кількостях. Від рафінованої їжі, на кшталт ковбаси та сосисок, необхідно зовсім відмовитися. Для кращого перетравлення і засвоювання їжі між прийомами їжі слід дотримуватися інтервалів по 4-5 годин.

Денний раціон повинен складатися з трьох прийомів їжі: перший складається виключно з лужних продуктів, другий – з білкової їжі з фруктовими та овочевими салатами, третій – в основному з крохмальних продуктів із овочами та солодкими фруктами. Продукти, багаті на білки, – це риба, м'ясо, яйця, бобові, горіхи. До продуктів, багатих на вуглеводи відносять: борошно, хліб, макаронні вироби, цукор, картоплю. Особливу групу складають так звані "нейтральні продукти": вершкове масло, тваринні жири, жирний сир, сметана, вершки, жирні сорти сиру (жирність не повинна перевищувати 45%), фрукти, свіжі овочі, зелень, сухофрукти.
"Нейтральні" продукти чудово поєднуються з вуглеводними і білковими продуктами. Бажано, щоб свіжі фрукти і овочі становили більше половини денного раціону.

Орієнтовне меню на день за дієтою Хея
Сніданок
Фруктовий салат, фрукти, сметана, сир, бутерброд з хліба та сиру або з вершковим маслом.
 

Обід
Бажано вживати продукти багаті на білки. Традиційні рибні або м'ясні страви – без гарніру з макаронів або картоплі. Їх можна доповнити салатом з фруктів або овочів. Для перших страв - овочевий бульйон або овочевий суп, на десерт – несолодкі фрукти.
 

Вечеря
Повинна складатися з продуктів, багатих на вуглеводи, оскільки вони швидко засвоюються організмом. Це може бути морквяна або картопляна запіканка, солодкі фрукти або макарони з сиром.

Роздільне харчування і дієти – це не так страшно і обтяжливо.
Худніть із задоволенням)))
Смачного Вам!