Вітаємо з наступним серпневим святом — Яблучним Спасом!

19.08.2023

Вітаємо з наступним серпневим святом — Яблучним Спасом! 🍏
Яблучний Спас відзначається між Медовим і Горіховим. Преображення Господнє входить у 12 найбільш шанованих церковних свят. Колись він був одним зі свят врожаю і знаменував собою розворот природи від літа і тепла до осені і зимових холодів.
Наші предки в цей день ходили до церкви з кошиком яблук і освячували фрукти. Освячені фрукти давали в їжу дітям, щоб дитина росла здоровою і міцною.
Також у цей день пригощали яблучними стравами жебраків і нужденних. Вірили, що якщо зробити добру справу сьогодні, то потім буде везти весь рік.
Вважається, що після Другого Спасу природа прагне до осені, ночі стають холоднішими, а в повітрі вже стояв запах вересня. Тому в народі Яблучний Спас ще називають Осіннім.
За народними повір’ями, у цей день яблука набувають особливої цілющої сили, а людина, яка ласує ними, може здійснити своє заповітне бажання.
Тож радимо не нехтувати народним повірʼям, а смакувати в цей день стравами і випічкою із яблук. Наприклад, можна пригостити рідних «Яблучним рулетом» від Теремно Хліб з начинкою із натуральних тушкованих яблук з корицею.